In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Kohalik võim


Üldinfo

Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus

Äri

Kohalik võim


Turism


Idaringtee

Idaringtee ehk Tartu linna idapoolne ringtee on umbes 11,8 kilomeetri pikkune magistraaltänav, mis tulevikus ühendab omavahel Tallinn-Tartu-Luhamaa maanteed ja  Jõhvi-Tartu-Valga maanteed. Idaringtee eesmärk on suunata suurem osa transiitliiklusest Tartu kesklinnast mööda, millega väheneb kesklinna liikluskoormus. Linlastele on oluline ka, et märgatavalt lüheneb Annelinna piirkonna ja Ropka tööstuspiirkonna vaheline teekond.

Aastatel 2012−2015 rajatav umbes 5 kilomeetri pikkune Idaringtee lõik on selle ringtee  esimesed kaks ehitusala, mis viib selle teelõigu kasutajad Võru ja Ringtee tänava ristmikult (Postimaja juurest) Lammi tänavale. Idaringtee rajamiseks on korraldatud kaks projekteerimise ja ehituse riigihanget. I ehitusala on valdavalt rekonstrueeritav Ringtee tänav Postmaja juurest kuni Tartu vanglani ja II ehitusala on täiesti uus tänav vangla juurest üle Suure Emajõe kuni Lammi  tänavani.

Idaringtee esimese kahe ehitusala maksumus kokku on 45 miljonit eurot, millest 85 protsenti tuleb Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondilt, ülejäänud raha Tartu linna eelarvest.
Tartu linna idapoolse ringtee eelprojekti koostas konsortsium Ramboll Eesti AS ja Ramboll Finland OY Tartu linnavalitsuse ja Tartu vallavalitsuse tellimusel. Eelprojekti kogumaksumus oli  973 000 eurot.

Kontakt: Andres Pool, Tartu Linnavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja asetäitja, tel 736 1286, 502 7891, Andres.Pool@raad.tartu.ee

Idaringtee asukoht, suurema kaardi vaatamiseks klõpsa pildile