In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Üldinfo » e- ja m-teenused


Üldinfo


Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus

Äri

Kohalik võim

Turism


Tartu LinnaWiFi

Tartu LinnaWiFi projekti raames pakuvad Tartu südalinna söögikohad linna toel tasuta WiFit. See on oluline nii linnakodanikele kui ka turistidele, kes saavad säästa kuluka rändlusteenuse arvelt. Algatusega liitunud ettevõtetele on linn andnud tasuta turvalise ja kvaliteetse WiFi-saatja ning katnud ka vajalike seadmete seadistamise kulud, ettevõtjad on omalt poolt taganud võrgu toimimise ja ligipääsetavuse.

LinnaWiFi projekt sai alguse Tartu linna ja portaali wifi.ee koostöös 2004. aasta detsembris, mil tasuta WiFit hakkas pakkuma kaheksa kohvikut. Ettevõtjate huvi WiFi vastu püsib, kuna teenus toob söögikohtadesse uusi külastajaid. LinnaWiFit toetades aitab Tartu linn kaasa linnaruumi arengule, pakkudes teenuseid nii linnaelanikele kui ka turistidele. Tartu algatuse vastu on tundnud huvi ka mitmed väliskülalised.

Uue hoo sai projekt 2013. aastal, mil tasuta WiFi jõudis kümnesse kohvikusse ja restorani Tartu südalinnas. 2013. aasta aprillis pakkusid LinnaWiFit järgmised söögikohad: Kapriis, Dedi, Entri, Crepp, Pool Kuus, Lõvisüda, Suudlevad Tudengid, Meat Market, Vein ja Vine ning Café Truffe. Linna koostööpartner projektis on Haamer Ventures OÜ.

LinnaWiFi projektis pakutav internetiühendus on kõigile tasuta ligipääsetav ja paroolideta, ühenduse kiirus sõltub kohvikust. Teenus on turvaline, kuna kliendid hoitakse üksteisest lahus ning väljaspool ettevõtte sisevõrku. Teavituseks on kohvikuustel WiFi reklaamid.

Tartu LinnaWiFi projekt on maailmas üks vanemaid, suurlinnadest jõudis varem sarnase algatusega alustada New York 2002. aastal. Enamik suurlinnade WiFi-projekte on saanud alguse alles pärast Tartu algatust.

Lisainfo:
Veljo Haamer
Haamer Ventures OÜ
GSM (+372)  50 16 120