In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Üldinfo » M-Tartu » Uued M-Tartu teenuse...


Üldinfo


Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus

Äri

Kohalik võim

Turism


M-raamatukogu

1. märtsil 2005 sai Tartu linnaraamatukogus alguse m-raamatukogu projekt, kus lugejatele saadetakse lühisõnumeid mobiiltelefonidele laenujärjekorra kättejõudmisest. Järgmine samm m-raamatukogu projektis oli sõnumite saatmine laenutähtaja möödumise kohta.

Teenust pakub Tartu linnaraamatukogu koostöös Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsiumiga ja ettevõttega Mobi Solutions, kes on Tartu linna partner m-Tartu projektis.

Juhul, kui lugeja on end raamatukogus mõne suure nõudlusega raamatu, heliplaadi, videofilmi või ajakirja laenamiseks järjekorda registreerinud, informeeritakse teda SMS-sõnumiga teaviku kohalolust. See tähendab, et niipea kui eelmine lugeja raamatu tagastab, läheb järjekorras järgmisele teele lühisõnum.

Testperioodil oli sõnumite saatmine lugejate jaoks tasuta. 2015. aasta alguse seisuga maksab meeldetuletus SMSiga 0,32 eurot, jooksvat hinnainfot näeb Tartu linnaraamatukogu tasuliste teenuste leheküljelt.

SMSe saadetakse ainult nendele lugejatele, kes on selleks raamatukogus soovi avaldanud. Uued lugejad võivad oma nõusoleku anda juba lugejaks registreerudes, senised lugejad saavad vastavasisulise blanketi raamatukoguhoidjalt, kes neid laenujärjekorda registreerib. Raamatukoguhoidjad loodavad, et sõnumite saatmine kiirendab suure nõudlusega raamatute jõudmist lugejani ja teeb kokkuvõttes nende kättesaamise lihtsamaks.